Coton de Tuleár - chovatelská stanice From Cotton Home

O nás

Žijeme ve Východních Čechách, blízko Heřmanova Městce, ve vesnici Načešice.
Když jsem se rozhodovala, že si ke svým, pomalu odrůstajícím synům, pořídím pejska, chtěla jsem takového, který by byl mým společníkem ve chvílích, kdy moji „hoši“, včetně jejich tatínka, tráví volné chvíle na tréninkách a zápasech fotbalového či hokejbalového mužstva. Hledala jsem takového, který bude nejen běhat kolem domu po zahradě, ale hlavně mi bude dělat společnost doma, tedy uvnitř. Z tohoto důvodu jsem se klonila spíše k menšímu plemeni. Protože ale také nejsem žádný pecivál a ráda sportuji, chtěla jsem současně takového, který zvládne i fyzickou zátěž, zkrátka žádného typického „gaučáka“. Našla jsem si cotonka a teď vím, že naprosto splnil veškeré mé požadavky.

O nás Koupili jsme si fenku Cornelii od paní Remsové z chovné stanice Best of Cotton. Okamžitě si na nás zvykla. Velice rychle se přizpůsobila zvykům naší rodiny, naučila se základním návykům a povelům a během krátké chvíle si získala srdce nejen moje, ale také celého mužského osazenstva. Je páníčkovým miláčkem, který by ji teď již za nic na světě nikomu nedal, přestože jeho původní názor byl: „Pes nepatří do baráku!!!“. Protože se stala právoplatným členem naší domácnosti, nechtěli jsme ji nechávat při našich četných aktivitách samotnou doma. V zimě s námi jezdí na hory a v létě k moři. Je naprosto pohodová. Cestu autem snáší výborně, přestože je mnohdy velmi dlouhá. Absolvovala s námi i 1300 km dlouhou cestu, tedy více jak 24 hodin jízdy. Nebyl s ní nejmenší problém.

K cizím lidem je velmi milá a zbytečně neštěká. Když zůstane sama v cizím pokoji, kde ji přes den necháme během našeho pobytu na horách nebo u moře, neštěká, nekňučí a neobtěžuje cizí lidi svou přítomností. Trpělivě čeká, až si pro ni přijdeme a půjdeme s ní na procházku. Ještě si nikdo na ni nestěžoval. Nikdy nikomu neublížila. Je opravdu milá, tichá a trpělivá. Zároveň si s ní užijeme spoustu legrace při společných hrách. Chodím několikrát týdně běhat a ani mých 6 km není pro ni žádný problém!!!
Teď už vím, že Cora byla mým velmi dobrým rozhodnutím. Dělá mi společnost doma i při sportu, potěší a nezarmoutí. Je zkrátka miláčkem celé rodiny.
Naše chovatelská stanice „from Cotton Home“ byla zanesena do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice dne 5.8.2005

NÁVŠTĚV

Tvorba www stránek pro chovatelské stanice, grafické návrhy, focení psů, vizitky, focení psích výstav, reklamní grafiky pro krycí psy a vrhy